przewiń w doł
przewiń w górę

Marta Gonera na Festiwalu Muzyczno-Artystycznym w Korei Południowej

W dniach 8-14.08.2016r. podopieczna naszej Fundacji, Marta Gonera, wraz ze swoją siostrą, uczestniczyły w Pyeongchang Special Music & Art Festival, tj. w Festiwalu Muzyczno-Artystycznym dla osób z niepełnosprawnością, który odbył się w Korei Południowej. Marta reprezentowała Polskę, grając w orkiestrze – na marimbie – piosenkę Chariots of Fire – podczas finałowego koncertu. To, co zaskoczyło Martę w Korei, to z pewnością wysoka temperatura, gęstość powietrza i… kuchnia! Marta nie mogła się nadziwić, jak można jeść na śniadanie ryż z mięsem zamiast kanapek z serem – jednak bardzo szybko przyzwyczaiła się i pewnego ranka skusiła się nawet na ośmiornicę, która bardzo jej zasmakowała:)
Dziewczyny dzieliły pokój z Rachel, która tłumaczyła im wszystko z języka koreańskiego na angielski, a także z uczestniczkami Festiwalu, które do Korei przyleciały z Włoch. Marta bardzo polubiła swoje współlokatorki, bariera językowa przestała dla niej istnieć już na drugi dzień. Uczyła je języka polskiego, a nawet…jogi! 🙂 Dziewczyny podczas Festiwalu poznały fantastycznych ludzi – pełnych pozytywnej energii, zapału i dobra w sercu!
Oprócz lekcji gry na marimbie, Marta uczestniczyła w zajęciach tanecznych, sportowych, artystycznych i muzycznych, poznawała kulturę Korei, miała też możliwość przymierzenia hanboku – koreańskiego stroju narodowego. Każdego wieczoru uczestniczyła w spotkaniach ze sztuką. Chodziła na koncerty, oglądała musicale, słuchała muzyki klasycznej i oper.
Za umożliwienie wyjazdu dziękujemy ogromnie pani Agnieszce Kochanek i panu Sławkowi Matuszakowi z ŚDS ul. Maciejewicza w Gdyni !
Marcie gratulujemy wytrwałości, odwagi i samozaparcia, a Oli dziękujemy za wsparcie i ?ogarnięcie? tematu. Wiemy, że nie było łatwo, brawo!:)
Dziękujemy również Adamowi Mold za przygotowanie filmu z Martą potrzebnego do wysłania do Korei!

Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć z festiwalu TUTAJ